Kod laboratorium można uzyskać od opiekuna badań laboratoryjnych.
Kod laboratorium można uzyskać od opiekuna badań laboratoryjnych.
Tak, po tym Diagnostyka wie, który to klient zleca.
Zazwyczaj jest z góry ustaloną nazwą przez opiekuna badań laboratoryjnych.
Punkt pobrań, to moduł do zarządzania skierowaniami i zleceniami. Ma on ułatwić pielęgniarce znalezienie pacjenta, który wszedł do punktu pobrań i szybkie wystawienie zlecenia przed lub zaraz po pobraniu materiału.
Skierowanie to dokument, który można zrealizować w Medfile (punkt pobrań) lub wydrukować i iść do innego laboratorium/punktu pobrań. To „recepta na badania”.
Zlecenie to dokument, który powstaje w punkcie pobrań gdy pacjent przychodzi oddać materiał biologiczny. Wtedy wysyłamy zlecenie do Marcel, Alab lub Diagnostyki. Jeżeli materiał biologiczny faktycznie został pobrany w naszym punkcie pobrań, to pacjent nie musi już nic robić i czeka na wyniki. Jeżeli pacjent chce oddać materiał w jednym z punktów diagnostyki, wtedy my wysyłamy zlecenie, a pacjent idzie do punktu diagnostyki i tam oddaje materiał.
Można dodać ręcznie „Punkty pobrań”, które przyjmują pacjentów w celu pobrania materiału.
Do momentu wystawienia zlecenia.
Wszystko dlatego, że zlecenie idzie do jednego laboratorium.
Aby wygenerować raport zbiorczy, należy:
Podczas generowania raportu możesz filtrować dane według:
Dzięki tym filtrom raport jest precyzyjnie dopasowany do Twoich potrzeb.
Raport zbiorczy możesz pobrać w dwóch formatach:
Tak, jeśli nie zastosujesz żadnych filtrów, raport zawierać będzie dane ze wszystkich dostępnych kategorii, badań i terminów.
Raporty nie są automatycznie zapisywane w systemie. Po wygenerowaniu możesz je zapisać lokalnie na swoim urządzeniu w wybranym formacie (PDF lub XLSX).