Zdrowie w obliczu zachodzących zmian kulturowych i transformacji technologicznych przybiera formę „cyfrową”. Podążając za obowiązującymi trendami, w tym uwzględniając centralną rolę pacjenta w procesie diagnostyczno-terapeutycznym, należy zauważyć, że to właśnie cyfrowe technologie mają za zadanie zwiększenie dostępu do lepszej opieki zdrowotnej. Dodatkowo korzystanie z rozwiązań digital optymalizuje pracę personelu medycznego zaangażowanego w proces zdrowienia pacjenta, co obiektywnie wpływa na jakość podejmowanych działań leczniczych. Firma BioStat poprzez aplikację Medfile również ma swój udział w tej wielkiej cyfrowej transformacji w sektorze medycznym i opowiada o tym dla „Innowacyjny Start” dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek – założycielka i współwłaścicielka firmy BioStat.
Warto nadmienić, iż agencja badawcza BioStat zajmuje się dostarczaniem projektów badawczych działając na pograniczu nauki, biznesu i medycyny. W wywiadzie parę słów o programie Medfile stworzonym przez BioStat na potrzeby gabinetów lekarskich i fizjoterapeutycznych, tak aby mogły prowadzić kompleksową elektroniczną dokumentację medyczną, grafiki umawiania wizyt, drukować recepty, skierowania czy zaświadczenia. Z wykorzystaniem EDM Medfile praca recepcji i lekarzy zostaje zoptymalizowana, co przekłada się na korzyści w samej relacji-lekarz pacjent.
Jak to się stało, że BioStat postanowił stworzyć program Medfile?
Jak działa program Medfile?
Jakie funkcje posiada program Medfile?
Dokumentacja papierowa czy elektroniczna – jaka przyszłość nas czeka?
Odpowiedź na te pytania oraz kilka ciekawostek o firmie BioStat w artykule Pauliny Tomasiak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zobacz więcej.
BioStat to zespół liczący ok. 40 osób, wśród których są: analitycy, inżynierowie, biotechnolodzy, menadżerowie i innowatorzy IT. W skład kadry wchodzą również eksperci z akademickim stopniem doktora. W 2017 roku firma zrealizowała ponad 500 projektów badawczych i marketingowych, dla ośrodków naukowych, jednostek samorządowych czy klientów biznesowych z różnych sektorów. Wśród podejmowanych przedsięwzięć są zarówno badania naukowe, jak i kliniczne, obserwacyjne, marketingowe czy społeczne.
Standardy pracy w BioStat obejmują wsparcie merytoryczne i technologiczne na każdym etapie projektu, począwszy od przygotowania metodologii, poprzez proces zbierania danych i ich analizy, aż po tworzenie raportów z wnioskami i rekomendacjami.