home
|
Baza wiedzy
|
Telemedycyna i e-Dokumentacja
|
IV Międzynarodowy Kongres Naukowy: „STAY IN THE GAME - praktyczne zastosowania medycyny w sporcie”

IV Międzynarodowy Kongres Naukowy: „STAY IN THE GAME - praktyczne zastosowania medycyny w sporcie”

Redakcja
22.08.2024

IV Międzynarodowy Kongres Naukowy: 
„STAY IN THE GAME - praktyczne zastosowania medycyny w sporcie” 


12-14 grudnia 2024 roku
Centrum Konferencyjne Fabryka Wełny w Pabianicach

Organizator: Polskie Towarzystwo Mięśni, Ścięgien i Więzadeł.
Zapraszamy do rejestracji: https://kongres.ptmsiw.pl/ 

Kongres to 3 dni ciekawych wykładów i warsztatów opartych na najnowszych doniesieniach naukowych i doświadczeniach klinicznych specjalistów z kraju i zagranicy.

 

GŁÓWNA TEMATYKA SESJI NAUKOWYCH I WARSZTATÓW:

  • Temat przewodni: Wszystko o urazach mięśniowych
  • Mięśnie, ścięgna, więzadła i stawy
  • Medycyna regeneracyjna
  • Urazy i ból w różnych dyscyplinach sportowych
  • Znaczenie terapii manualnej w medycynie sportowej
  • Fizykoterapia w sporcie
  • Zespół REDS w sporcie
  • Antydoping
  • Żywienie i suplementacja w sporcie
  • Wysiłek fizyczny
  • Komunikacja, psychologia i psychiatria w sporcie

Do udziału w Kongresie zapraszamy: lekarzy, fizjoterapeutów, studentów i trenerów oraz inne osoby zainteresowane w/w tematyką. W trakcie Kongresu przewidujemy zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną w postaci warsztatów.


NA KONGRES ZAPRASZAJĄ ZNANI SPORTOWCY, TRENERZY oraz LEKARZE MEDYCYNY SPORTOWEJ:

Marcin Krukowski

Marcin Krukowski, oszczepnik, olimpijczyk, przyznaje, że we wczesnych etapach kariery zjawiał się na stole fizjoterapeutycznym, jak już coś zaczynało boleć, a nie zanim zacznie i uważa to za błąd. A lekarzom, trenerom i zawodnikom rekomenduje udział w Kongresie PTMŚiW. 
 

Malwina Kopron

Myślę, że warto wziąć udział w grudniowym kongresie, ponieważ ważne jest to, żeby lekarze współpracowali z fizjoterapeutami. Mamy wspólny cel - mówi Malwina Kopron, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w rzucie młotem. Trafiłam na wielu wspaniałych doktorów, wielu wspaniałych fizjoterapeutów, tak naprawdę dzięki nim zdobyłam medal olimpijski i jestem tutaj, gdzie jestem - stwierdziła na kilka dni przed wyjazdem na igrzyska w Paryżu. 
 

Aleksander Matusiński

Na wysokim poziomie sportowym współpraca musi być bardzo ścisła i nie wyobrażamy sobie zgrupowania, czy też treningu, bez fizjoterapeuty, który na bieżąco reaguje w razie jakiejś kontuzji i udziela pomocy. Regeneracja po treningu to kwestia najważniejsza — dodaje Aleksander Matusiński, trener kobiecej sztafety 4x400. To wszystko robimy we współpracy z lekarzami, najczęściej ortopedami, aby ta opieka była pełna. Psycholog ma tutaj bardzo ważne znaczenie, grupa 400 metrów kobiet jest pod stała opieką. Były takie przypadki, gdy pani psycholog uratowała kariery. Ta wiedza z różnych dziedzin powinna przenikać. Wiem, że w Łodzi, w grudniu, szykuje się taka konferencja, ja też się tam wybieram.
 

Wojciech Nowicki

Nie oszukujmy się, to fizjoterapeuci dbają o nasze zdrowie, żeby nie było kontuzji, przeciążeń no i w konsekwencji urazów, które mogą nas wyeliminować z dalszego treningu. Ja ze swojej strony mogę zaprosić na sympozjum w grudniu — poleca Kongres PTMŚiW Wojciech Nowicki, mistrz olimpijski i wicemistrz świata w rzucie młotem. 

 

Joanna Fiodorow

Współpraca jest konieczna, trener musi wiedzieć, co dzieje się z zawodnikiem, jak to wygląda zarówno z perspektywy fizjoterapeuty, jak i lekarza, kiedy dochodzi do problemów zdrowotnych z zawodnikiem, trener musi wiedzieć, jak może z nim pracować. Każda z tych osób ma swoje przysłowiowe pięć groszy do tego, żeby zawodnik miał dobre wyniki. Zdecydowanie zapraszam w grudniu, spotkajmy się, porozmawiajmy, myślę, że warto zobaczyć, jak to wygląda, jak praca lekarzy i fizjoterapeutów wpływa na zawodników — dodaje trenerka Nowickiego Joanna Fiodorow.
 

Katarzyna Ździebło

Szczególną rolę fizjoterapeutów w życiu sportowca podkreśla lekarka, mistrzyni Polski w chodzie sportowym, Katarzyna Ździebło.

Bez nich nie byłoby mnie tutaj, w sporcie. W ostatnim czasie wiele kontuzji mnie trapi, jak z jednej się wydostaję, to niestety coś się musi wydarzyć. Ale ja jestem waleczna z natury i mnie takie kontuzje nie powstrzymają! Leczenie, rehabilitacja — trwa, poświęcam na nią bardzo dużo czasu. Trening i regeneracja muszą być zrównoważone. Uważam, że to jest bardzo dobry pomysł takie spotkanie nie tylko lekarzy, ale też fizjoterapeutów, sportowców. Będąc gościem na poprzednim, bardzo cieszyłam się z możliwości uczestnictwa w sympozjum. Zapraszam na tegoroczne, w grudniu. Ja też tam będę!
 

Marek Krochmalski

Zdaniem lekarza ortopedy Marka Krochmalskiego, który dziesięć lat temu powołał do życia Polskie Towarzystwo Mięśni, Ścięgien i Więzadeł, Kongres zaplanowany na 12-14 grudnia w pabianickim centrum kongresowym Fabryka Wełny łączy trenerów, fizjoterapeutów, lekarzy i sportowców wokół wspólnej pasji pozostania w grze.

 

Więcej informacji znajdą Państwo:
Na stronie internetowej: https://kongres.ptmsiw.pl/
Na Facebook PTMŚiW: https://www.facebook.com/ptmsiw/

Twoja opinia jest dla nas ważna - oceń artykuł:
star star star star star
Zobacz podobne
Najczęściej czytane artykuły
Wszystkie artykuły arrow
Tukan
Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
Umów prezentację