Decydując się na wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej w placówkach medycznych, szczególnie należy zwrócić uwagę na korzyści, jakie z niej wynikają dla wszystkich profesjonalistów działających w służbie zdrowia oraz pacjentów
Wysoka funkcjonalność systemu;
Łatwość obsługi;
Możliwości oprogramowania związane z jego integracją z innymi programami;
Funkcje, które dedykowane są pacjentom.
Zastosowanie elektronicznej dokumentacji medycznej w postaci aplikacji dla lekarzy, pozwoli na efektywne zarządzanie czasem pracy – jest to możliwe, dzięki zastosowaniu funkcji kalendarza, który pozwala na gromadzenie informacji na temat:
Planu pracy z uwzględnieniem różnego horyzontu czasu;
Zarejestrowanych wizyt z podziałem na konkretne gabinety bądź lekarzy;
Wizyt powtarzalnych.
Bogata funkcjonalność systemu pozwala na korzystanie z jego zasobów w formie aplikacji mobilnych, co przekłada się na umożliwienie dostępu do zgromadzonych danych w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie z poziomu telefonu komórkowego. Takie rozwiązanie przekłada się na poprawienie jakości świadczonych usług, a tym samym daje szansę na skuteczne zarządzanie swoim czasem pracy i zwiększeniem własnej efektywności.
Przeczytaj więcej o: Telemedycynie i e-Dokumentacji w Medfile®
Z pewnością elektroniczną dokumentację medyczną można potraktować jako efektywne narzędzia służące do kreowania pozytywnego wizerunku placówki medycznej czy gabinetu. Pomoże w tym wysoka funkcjonalność systemu, która pozwoli na przykład na:
Samodzielne rejestracje pacjentów;
Wybieranie daty i godziny wizyty, ale także na jej zmianę w dowolnym momencie;
Prowadzenie ujednoliconych kart pacjentów i dodawanie istotnych załączników;
Importowanie oraz eksportowanie baz danych.
W aspekcie budowanie wizerunku należy wspomnieć także o możliwości prowadzenia spersonalizowanych stron WWW.
Aplikacja dla lekarzy posiada także atuty w postaci inteligentnej bazy danych, czyli autosugestii w pracy z bazą leków czy integracji z NFZ. Każde z przywołanych rozwiązań sprawia, że e-dokumentację można określić mianem efektywnej. Co więcej, prowadzony obowiązek powinien być postrzegany nie tylko jako zbiór przepisów i zasad do przestrzegania, ale jako możliwość do podnoszenia jakości świadczonych usług, a więc także jako narzędzie wspomagające prowadzenie skutecznych terapii polepszających zdrowie pacjentów.