logo
menu
stars 4,8/5
home
|
Serwis o zdrowiu
|
Materiały Partnera
|
10 sygnałów, że potrzebujesz konsultacji z dietetykiem
home
|
Serwis o zdrowiu
|
Materiały Partnera
|
10 sygnałów, że potrzebujesz konsultacji z dietetykiem

10 sygnałów, że potrzebujesz konsultacji z dietetykiem

Autor: Materiał Partnera
29.11.2024

Codzienne funkcjonowanie naszego organizmu jest ściśle związane z tym, co jemy. Jeśli ignorujesz pewne objawy lub sygnały, które daje Ci ciało, ryzykujesz pogorszeniem swojego zdrowia. Dietetyk to ekspert, który potrafi ocenić Twoje potrzeby żywieniowe i zaproponować plan dostosowany do Twoich celów i problemów. Oto 10 najczęstszych sygnałów, które mogą wskazywać, że warto umówić się na konsultację dietetyczną.

 

Spis treści:

  1. Masz trudności z kontrolą masy ciała
  2. Problemy trawienne utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie
  3. Zmagasz się z chronicznym zmęczeniem i brakiem energii
  4. Masz zdiagnozowane choroby przewlekłe
  5. Chcesz poprawić swoje wyniki sportowe
  6. Przygotowujesz się do ciąży lub karmienia piersią
  7. Dokuczają Ci problemy skórne – trądzik, egzema, atopowe zapalenie skóry
  8. Zauważasz nietypowe objawy po posiłkach
  9. Masz trudności z motywacją lub brak czasu na zdrowe gotowanie
  10. Twoje wyniki badań wskazują na niedobory
  11. Podsumowanie: Pierwszy krok do zdrowia zaczyna się od konsultacji dietetycznej

 

1. Masz trudności z kontrolą masy ciała

Niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć, czy przytyć, brak efektów może wskazywać na problem z Twoją dietą. Może to być wynik nieprawidłowych nawyków żywieniowych, nadmiaru kalorii, nieodpowiednich proporcji makroskładników lub problemów hormonalnych. Dietetyk pomoże zidentyfikować przyczyny i zaproponować skuteczne rozwiązania. Ponadto dzięki pomiarom antropometrycznym takim jak analiza składu ciała pomoc dietetyka znacząco ułatwi Ci też bieżące śledzenie postępów!

 

2. Problemy trawienne utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie

Wzdęcia, zaparcia, biegunki czy refluks mogą wskazywać na nietolerancje pokarmowe, brak błonnika w diecie lub inne problemy. Profesjonalna analiza wyników badań laboratoryjnych, dzienniczka żywieniowego i ankieta żywieniowo-zdrowotna pozwolą specjaliście na dobranie odpowiednich produktów oraz strategii żywieniowych.

 

3. Zmagasz się z chronicznym zmęczeniem i brakiem energii

Jeśli mimo odpowiedniej ilości snu wciąż brakuje Ci energii, przyczyną może być niedobór witamin i minerałów, zbyt niskie spożycie kalorii lub niewłaściwa równowaga makroskładników. Kompleksowa konsultacja dietetyczna pozwoli ustalić indywidualne zalecenia, które przywrócą energię i poprawią Twoje samopoczucie.

 

4. Masz zdiagnozowane choroby przewlekłe

Cukrzyca, insulinooporność, nadciśnienie czy miażdżyca to choroby, które wymagają spersonalizowanego podejścia do diety. Dietetyk kliniczny, bazując na wynikach badań i Twojej historii chorobowej, opracuje indywidualny jadłospis dostosowany do Twojego stanu zdrowia. Dzięki temu wspomożesz terapię i poprawisz komfort życia.

 

5. Chcesz poprawić swoje wyniki sportowe

Dieta dla sportowców różni się od klasycznego planu żywieniowego. Jeśli Twoje postępy w treningach są niewielkie, warto skorzystać z konsultacji dietetycznej prowadzonej przez specjalistę, który przygotuje indywidualne zalecenia żywieniowe i zadba o właściwy timing posiłków. To klucz do lepszych wyników.

 

6. Przygotowujesz się do ciąży lub karmienia piersią

Zdrowa dieta w ciąży i podczas karmienia piersią to podstawa dla zdrowia dziecka i mamy. Konsultacja z dietetykiem klinicznym pomoże Ci zadbać o odpowiednią ilość składników odżywczych i zaplanować jadłospis wspierający rozwój dziecka oraz Twoje dobre samopoczucie.

 

7. Dokuczają Ci problemy skórne – trądzik, egzema, atopowe zapalenie skóry

Stan skóry często jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w organizmie. Niewłaściwe nawyki żywieniowe mogą nasilać objawy skórne. Dietetyk przygotuje indywidualny jadłospis, który złagodzi objawy i poprawi kondycję Twojej skóry.

 

8. Zauważasz nietypowe objawy po posiłkach

Bóle brzucha, uczucie ciężkości, wysypki lub spadek energii po jedzeniu mogą świadczyć o alergii lub nietolerancji pokarmowej. Kompleksowa konsultacja dietetyczna obejmuje analizę dzienniczka żywieniowego oraz badania laboratoryjne, co pomoże zidentyfikować problem i wdrożyć odpowiednią dietę eliminacyjną.

 

9. Masz trudności z motywacją lub brak czasu na zdrowe gotowanie

Wiele osób kojarzy zdrową dietę z czasochłonnym gotowaniem i restrykcjami. Dietetyk pokaże Ci, jak przygotowywać proste i smaczne posiłki, które wpiszą się w Twój styl życia. Indywidualne zalecenia i wsparcie żywieniowe pomogą Ci wprowadzić zmiany nawyków żywieniowych i utrzymać je na stałe.

 

10. Twoje wyniki badań wskazują na niedobory

Niski poziom witaminy D, anemia czy niedobory magnezu to sygnały, że Twój organizm potrzebuje wsparcia. Dietetyk przeprowadza konsultację opartą na wynikach badań laboratoryjnych, a następnie przygotowuje zalecenia dietetyczne i dobiera indywidualny plan suplementacyjny, aby uzupełnić braki i poprawić Twoje zdrowie. Jest to szczególnie istotne dla osób na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej, które mogą być narażone na niedobory witaminy B12, żelaza czy innych kluczowych składników odżywczych.

 

Podsumowanie: Pierwszy krok do zdrowia zaczyna się od konsultacji dietetycznej

Jeśli rozpoznajesz u siebie którykolwiek z tych sygnałów, warto skorzystać z konsultacji dietetycznej. W renomowanej poradni dietetycznej Made By Diet® pomagamy naszym pacjentom osiągnąć lepsze zdrowie i samopoczucie dzięki indywidualnemu podejściu do żywienia. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wsparcia w związku z chorobami przewlekłymi, chcesz poprawić swoje wyniki sportowe, czy po prostu zadbać o swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, nasi specjaliści są gotowi pomóc.

Zapraszamy do naszych gabinetów stacjonarnych w Centrum Warszawy, Gdańsku Wrzeszczu i Krakowie (Borek Fałęcki) w którch możesz wykoać analizę składu ciała lub do skorzystania z niezwykle wygodnych konsultacji dietetycznych online, które umożliwiają kontakt z dietetykiem bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz. Podczas konsultacji otrzymasz indywidualne zalecenia a jeśli sobie zażyczysz przygotujemy i prześlemy podsumowanie konsultacji dietetycznej na Twojego maila.

Nie czekaj, aż drobne problemy przerodzą się w poważne wyzwania – skontaktuj się z nami już dziś! Wejdź na naszą stronę https://madebydiet.com, aby umówić się na wizytę i zrobić pierwszy krok w stronę zdrowego stylu życia – to inwestycja, która naprawdę się opłaci!

Twoja opinia jest dla nas ważna - oceń artykuł:
Średnia ocena artykułu: 5,0 / 5
star star star star star
Średnia ocena artykułu: 5,0 / 5
Najnowsze pytania pacjentów
Gdzie mogłabym się udać po pomoc przy bólu brzucha po posiłkach?
Od dwóch tygodni po jedzeniu boli mnie brzuch - najpierw ból jest w okolicy klatki piersiowej i stopniowo się obniża. Ból nie ustępuje z upływem czasu i mam tak po jedzeniu tłustym...
Sylwia Dżaman
lekarz
4.99 / 364 opinie
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u lekarza (lekarz rodzinny/internista), który po zebraniu dokładnego wywiadu i zbadaniu - zleci dalsze postępowanie, zarówno w zakresie diagnostyki (laboratoryjnej, obrazowej) jak i leczenia.
Paweł Skoczylas
lekarz,internista,lekarz rodzinny
5.00 / 24 013 opinii
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska podczas której specjalista podejmie decyzję co do dalszego postępowania.
Monika Sierakowska
homeopata
5.00 / 4 opinie
Umów wizytę
Jeśli mimo wykonania odpowiedniej diagnostyki i postępowania zgodnie z zaleceniami lekarza dolegliwość nie ustąpi, można skorzystać z usług homeopaty. Można umówić wizytę w miejscu zamieszkania lub on-line.
Chciałabym schudnąć, ale nie wiem, od czego zacząć
Mam 44 lata i borykam się z nadwagą – obecnie mam 20 kg nadwagi. Która dieta będzie najbardziej skuteczna dla mnie w moim wieku i przy mojej nadwadze? Jak powinnam podejść do zmiany diety,...
Paweł Skoczylas
lekarz,internista,lekarz rodzinny
5.00 / 24 013 opinii
Umów wizytę
Należy zgłosić się do ośrodka specjalizującego się w odchudzaniu.
Sylwia Dżaman
lekarz
4.99 / 364 opinie
Umów wizytę
Jak najbardziej wskazana pomoc specjalistyczna-dietetyka/Poradni Metabolicznej/Poradni Leczenia otyłości. Przed rozpoczęciem procesu redukcji wagi ciała powinny być wykonane kontrolne badania, tak więc w pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza na wizytę stacjonarną (np.lek.rodzinnego), który zleci niezbędne badania i skieruje do właściwej poradni.
Aleksandra Piasecka
dietetyk
4.93 / 14 opinii
Umów wizytę
Zawsze warto zgłosić się na konsultację do dietetyka klinicznego (z potwierdzonym wykształceniem wyższym w tym zakresie). Dobry i doświadczony dietetyk, dostosuje dietę redukcyjną w oparciu o ewentualne towarzyszące schorzenia, aktualne wyniki badań oraz preferencje żywieniowe. Regularne spotkania z dietetykiem pozwalają nie tylko na bezpieczną utratę masy ciała w kontrolowanych warunkach, ale zapewniają również wsparcie specjalisty w momentach utraty motywacji lub innych trudnych chwilach. Gdyby potrzebowała Pani dietetyka z Poznania/okolic lub była Pani zainteresowana współpracą online - serdecznie zapraszam do kontaktu.
Agnieszka Molas-Biesiada
lekarz rodzinny,psychodietetyk
5.00 / 521 opinii
Umów wizytę
Warto rozważyć konsultację endokrynologiczna, ginekologiczna + dietetyk.
Jakie badania warto wykonać, aby ustalić przyczynę problemów z przybieraniem na wadze, i jak mogę skutecznie przytyć?
Ważę 52 kg przy wzroście 167 cm i marzę o osiągnięciu wagi 60 kg. Mimo że codziennie spożywam około 2700 kcal, nie mogę przytyć, a wręcz chudnę. Jestem osobą, która codziennie stara się ćwiczyć....
Sylwia Dżaman
lekarz
4.99 / 364 opinie
Umów wizytę
W pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza rodzinnego - należy rozpocząć od badań (m.in.laboratoryjnych); po wykluczeniu schorzeń - wskazana konsultacja dietetyczna z ułożeniem właściwego dla Pani planu dietetycznego i treningi pod okiem specjalisty w celu przyrostu masy mięśniowej.
Paweł Skoczylas
lekarz,internista,lekarz rodzinny
5.00 / 24 013 opinii
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Agnieszka Molas-Biesiada
lekarz rodzinny,psychodietetyk
5.00 / 521 opinii
Umów wizytę
Wskazana wizyta stacjonarna u specjalisty medycyny rodzinnej + konsultacja dietetyka.
Co może być przyczyną ciągłego uczucia pragnienia?
Piję około 4 litry wody dziennie, mimo że nie pracuję fizycznie, nie uprawiam sportu i nie stosuję specjalnej diety. Wyniki krwi, takie jak morfologia i glukoza, są bardzo dobre i nie wskazują na żadne...
Sylwia Dżaman
lekarz
4.99 / 364 opinie
Umów wizytę
Zalecana wizyta stacjonarna u lekarza - niezbędne zebranie dokładnego wywiadu, badanie fizykalnie i poszerzenie diagnostyki laboratoryjnej.
Paweł Skoczylas
lekarz,internista,lekarz rodzinny
5.00 / 24 013 opinii
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Agnieszka Molas-Biesiada
lekarz rodzinny,psychodietetyk
5.00 / 521 opinii
Umów wizytę
Wskazana wizyta stacjonarna u lekarza rodzinnego.
Jakie są zalecenia dotyczące suplementacji w moim przypadku?
Niedobór żelaza – czy mogę suplementować żelazo na własną rękę, czy powinno to być robione tylko pod kontrolą lekarza? Jestem wegetarianką i nie spożywam mięsa, co może wpływać na wchłanianie...
Paweł Skoczylas
lekarz,internista,lekarz rodzinny
5.00 / 24 013 opinii
Umów wizytę
Zalecana konsultacja lekarska. Należy wcześnie wykonać morfologię.
Sylwia Dżaman
lekarz
4.99 / 364 opinie
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u lekarza - po przeprowadzeniu badania fizykalnego, wykonaniu kontrolnych badań lab. lekarz zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Aleksandra Urban-Preisner
lekarz medycyny podróży,lekarz rodzinny,internista
5.00 / 24 opinii
Umów wizytę
Pierwszym krokiem powinno być poszerzenie diagnostyki i wykluczenie inne przyczyn niedoboru żelaza, najlepiej zacząć suplementację pod kontrolą lekarza :)
Agnieszka Molas-Biesiada
lekarz rodzinny,psychodietetyk
5.00 / 521 opinii
Umów wizytę
Wskazana konsultacja u lekarza rodzinnego/internisty.
Piotr Gawlista
dietetyk kliniczny,dietetyk,psychodietetyk
5.00 / 2 opinie
Umów wizytę
Dzień dobry,

rozumiem że niedobór żelaza jest potwierdzony poprzez diagnostykę i konsultację lekarską? Jeśli nie najpierw należy udać się do lekarza celem diagnostyki. Jeśli ma Pani potwierdzony niedobór żelaza, należy zastosować się do zasad leczenia takiego niedoboru które zleci lekarz. Na wchłanianie żelaza wpływ ma wiele czynników: od chorób zapalnych jelit po celiakie i niedobory z dietą. Należy też różnicować czy niedobory są związane z wchłanianiem czy z niedostateczną podażą żelaza z dietą. Zachęcam do skorzystania z konsultacji lub poradnictwa żywieniowego na moim profilu ;)
Zobacz podobne
brak
Najczęściej czytane artykuły
Wszystkie artykuły arrow
Najpopularniejsze miasta
Medfile nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych. Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!