Kardiolog Rafał Marosz radzi:
Większość z nas wcześniej czy później doświadczy nierównego bicia serca, kołatania, przelewania w klatce piersiowej czasami pulsowania w szyi. Wszystkie te odczucia to objawy arytmii. Arytmia to powszechna dolegliwość i często jak to bywa ze schorzeniami kardiologicznymi wiąże się z przejmującym strachem o swoje życie. Czy słusznie?
Przez dotychczasowe lat swej pracy leczyłem dziesiątki pacjentów, których głównym problemem były kołatania serca. W większości przypadków arytmia jest niegroźna, aczkolwiek może być dokuczliwa.
Skurcze dodatkowe powodujące niemiarową pracę serca zdarzają się kilkadziesiąt do kilkuset razy na dobę, nawet u zdrowych osób. Częstość ich występowania wzrasta wraz z wiekiem.
Należy zadać sobie kilka pytań:
Jeżeli odpowiedziałeś / odpowiedziałaś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań powinieneś pilnie skontaktować się z kardiologiem.
Zapamiętaj:
lek. med. Rafał Marosz, kardiolog - mąż, ojciec dwójki dzieci. Echokardiografista, zafascynowany medycyną stylu życia.
Zastępca ordynatora Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Angiologii i Elektroterapii Krosno. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.Uczestnik licznych konferencji naukowych, kursów szkoleniowych. Doświadczenie na polu naukowym w postaci czynnego udziału w badaniach klinicznych.
Przede wszystkim nierównomierna praca serca oraz bóle w klatce piersiowej. Pacjenci mogą się również skarżyć na duszności, trudności z oddychaniem, zawroty głowy, uczucie niepokoju, wybudzanie ze snu.
Powody wystąpienia arytmii mogą być różne. Są to przede wszystkim wcześniej zdiagnozowane i nieleczone (źle leczone) choroby układu krążenia, a ponadto:
Najszybszą drogą do uzyskania e-Recepty, jest umówienie się na konsultacje online. Podczas niej lekarz po krótkim wywiadzie oraz zapoznaniu się z Twoją historią choroby, przepisze receptę na odpowiednie leki. Cały proces z tym związanym nie powinien zając dłużej niż kilkanaście minut.