Przerwy w związku mają na celu refleksję i rozwój, a znalezienie odpowiedniego terapeuty dla siebie może pomóc w nadaniu struktury, w jaki sposób poruszać się po swoich myślach i celach na przyszłość. Może to być szczególnie pomocne, jeśli pracujesz nad traumą, próbujesz znaleźć zdrowsze indywidualne strategie radzenia sobie lub chcesz mieć przestrzeń do omówienia związku ze specjalistą.
Spis treści
Czy przerwy w związku działają?
Kiedy przerwa w związku może być dobra?
Przerwa w związku może być pomocna, gdy:
Chcesz rozwinąć zdrowsze umiejętności komunikacyjne
Pracujesz nad uzdrowieniem po traumie:
Potrzebujesz przestrzeni, by ochłonąć:
Kiedy psychoterapia może pomóc w rozwiązaniu konfliktu w związku?
Czy przerwy w związku działają?
Przerwy w związku mają zwykle na celu umożliwienie partnerom poznania siebie i powrotu do związku z nową perspektywą, czując się odnowionym. Chociaż przerwa może być postrzegana negatywnie, może być również postrzegana jako kolejne narzędzie wspierające związek i uczące nowych sposobów na jego wzmocnienie.
Zerwanie z kimś, kogo kochamy, może być bolesne. Jednak udane przerwy są zwykle ustalane na określony czas, z określonymi parametrami tego, co jest dozwolone podczas tej przerwy. Zasady te mogą być tworzone przez pary lub wspólnie z osobą trzecią, taką jak psychoterapeuta.
Kiedy przerwa w związku może być dobra?
Przerwa może być dobrym pomysłem dla tych, którzy chcą przepracować konflikt indywidualny lub konflikt w związku i pozostać razem, ale nie są pewni, jak to zrobić bez dalszego niszczenia związku.
Może to być również pomocne, jeśli chcesz rozwinąć umiejętności interpersonalne, zidentyfikować podstawowe uczucia, zająć się traumą z przeszłości, która może przyczyniać się do konfliktu w związku lub doświadczasz wypalenia w związku.
Przerwa w związku może być pomocna, gdy:
Chcesz rozwinąć zdrowsze umiejętności komunikacyjne
Angażowanie się w związek może być trudne, jeśli nie jesteś pewien, co powiedzieć i jak to powiedzieć, co może prowadzić do poczucia utknięcia w martwym punkcie. Poprawa komunikacji i nauczenie się, jak ubierać myśli i uczucia w słowa jest ważne, ponieważ dobra komunikacja w związkach jest zwykle oznaką zdrowego związku.
Pracujesz nad uzdrowieniem po traumie:
Pomocne może być zrobienie sobie przerwy, jeśli zmagasz się w związku z nieprzepracowaną i nieuzdrowioną traumą. Niezależnie od tego, czy leczysz się z traumy z dzieciństwa, traumy zdrady, czy tej w związku, trauma może objawiać się na różne sposoby i sprawić, że twój partner będzie zdezorientowany. Ważne jest, aby rozważyć i nauczyć się wyrażać ból w zdrowy sposób.
Potrzebujesz przestrzeni, by ochłonąć:
Pomocne może być zrobienie sobie przerwy, aby po prostu ochłonąć po serii kłótni lub dużych konfliktów, aby zresetować się i ponownie zaangażować w zdrowy sposób.
Kiedy psychoterapia może pomóc w rozwiązaniu konfliktu w związku?
Psychoterapia może pomóc ludziom zidentyfikować wzorce w ich związku i nauczyć się zdrowszych sposobów radzenia sobie z nimi. Pomocne może być odwiedzenie psychoterapeuty, jeśli rozważasz przerwę w Twoim związku. Mogą oni pomóc ci negocjować zasady i komunikować emocje w pełen szacunku sposób i uniknąć dalszych konfliktów.
Idealną możliwością do przeprowadzenia psychoterapii dla par są konsultacje online na platformie telemedycznej. Ze specjalistą można połączyć się z każdego miejsca na świecie, mając do dyspozycji jedynie urządzenie mobilne wraz z dostępem do Internetu. Zobacz dostępne e-wizyty i umów się na psychoterapię dla par już dziś.
Terapia indywidualna, może również pomóc osobom zmagającym się z obecną lub wcześniejszą traumą. Podczas terapii indywidualnej będziesz miał więcej czasu sam na sam ze specjalistą, aby przepracować problemy i rzeczy, z którymi się obecnie zmagasz. Najwygodniejszą do tego miejscem są konsultacje online na platformie telemedycznej, gdzie psychoterapeuci czekają na swoich pacjentów nawet 7 w tygodniu. Zobacz dostępne e-wizyty i popraw swój komfort życia psychicznego.
Twoja opinia jest dla nas ważna - oceń artykuł:
Pomoc psychiatryczna dla dziecka - jak najlepiej rozpocząć współpracę ze specjalistą?
Potrzebuję pomocy psychiatrycznej dla Syna - lat 10. Czy powinnam umówić się do lekarza psychiatry wraz z dzieckiem, czy udać się najpierw na indywidualną konsultację? Czy powinna to być wizyta...
Zalecana pierwsza wizyta w postaci spotkania Pani ze specjalistą; forma wizyty (online/stacjonarna) to Pani wybór uwzględniający np. dogodność miejsca i czasu, dostępność danego specjalisty itp.
Stacjonarna wizyta u psychiatry dziecięcego.
Poza leczeniem według zaleceń lekarza, warto także rozważyć wsparcie homeopatyczne, które bywa skuteczne w łagodzeniu różnorodnych dolegliwości emocjonalnych i psychicznych. Można skorzystać z porady homeopaty w miejscu zamieszkania lub umówic się na wizytę on-line.
Nie umiem sobie poradzić w relacjach z pracodawcą, co robić?
Od 5 lat mieszkam w Niemczech. Pierwszy rok nie pracowałam, kolejne 3 lata u niemieckiego pracodawcy, było naprawdę dobrze. A mam na myśli to, że j.niemiecki to i u mnie kuleje. Ostatni rok pracuję u mojej...
Wskazana konsultacja z psychologiem-pomoże uporządkować myśli i zrozumieć zaistniałą sytuację.
Nie jest to chyba pytanie do lekarza.
W takiej sytuacji można rozważyć wsparcie homeopatyczne, które bywa skuteczne w łagodzeniu różnorodnych trudności emocjonalnych. Konsultacja z homeopatą, zarówno stacjonarna, jak i online, może pomóc dobrać indywidualnie dopasowany lek, wspierający powrót do równowagi emocjonalnej oraz poprawę samopoczucia.
Dzień dobry, z Pani opisu wynika, że trudno postawić Pani granice swojej pracodawczyni. By poradzić sobie z zaistniajłą sytuację unika Pani szefowej oraz jest jej podprządkowana. Wskazana jest konsultacją u psychoterapeuty, by poradzić sobie z ww trudnościami. Pozdrawiam
Czy będzie możliwe odbycie konsultacji z możliwością wystawienia odpowiedniego zaświadczenia?
Potrzebuje konsultacji w sprawie dziecka - mianowicie psycholog stwierdził, że kontakty, z którego ojcem dziecko nie zna 8 lat (brak kontaktu) nie są wskazane, gdyż powodują u niego leki i nerwowość,...
Wizyta specjalistyczna - w warunkach stacjonarnych.
Czy terapia online również może być skuteczna?
Chciałabym rozpocząć terapię i waham się między wizytami stacjonarnymi a online.
O jaką terapie chodzi? Na co Pani choruje?
W przypadku terapii w gabinecie psychologa czy psychiatry - ważne, żeby wybrać dla siebie jak najbardziej odpowiednią formę, dającą komfort, poczucie spokoju; zawsze też można wybraną wcześniej formę spotkań zmienić na inną, gdyby okazało się, że wybrana jednak nie spełniła oczekiwań.
Witam Panią,
Tak naprawdę nie ma znaczenia czy psychoterapia prowadzona jest przez kamerkę czy na żywo.
Terapia przede wszystkim powinna być zindywidualizowana, to znaczy dostosowana do problemu,
potrzeb i możliwości psychofizycznych pacjenta.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy przyjrzeć się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Bardzo ważne jest, żeby Pani zdecydowała się na podjęcie odpowiedniej psychoterapii i systematycznie w niej uczestniczyła,
bowiem skuteczność psychoterapii zależy nie tyle od sposobu czy nurtu, w jakim pracuje terapeuta,
ile od systematyczności i zaangażowania osoby zainteresowanej oraz od umiejętności terapeuty.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie,
Hanna Markiewicz
Sam prowadzę zarówno terapię stacjonarną jak i online, w zależności od miejsca zamieszkania Pacjenta i osobiście uważam, że obydwie formy terapii mogą być skuteczne, liczy się jedynie zaangażowanie Pacjenta i psychologa/terapeuty.
Wybór między terapią stacjonarną a online zależy od kilku czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby wybrać formę najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom. Badania porównujące skuteczność terapii online i stacjonarnej sugerują, że obie formy terapii są generalnie równie skuteczne. Jeśli zdecydujesz się na terapię online ważne jest, aby mieć w domu miejsce, gdzie możesz rozmawiać w prywatności i bez zakłóceń. Ostatecznie najlepsza forma terapii to ta, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa i skuteczna. Jeśli się wahasz, możesz rozważyć rozpoczęcie od jednej formy i ewentualnie przejście na drugą, jeśli uznasz, że lepiej spełni Twoje potrzeby.
Dzień dobry, jeśli z jakiegoś powodu nie może Pani podjąc terapii stacjonarnie istnieje możliwość spotkań online. Z mojego doświadczenia wynika, że są pne równie skuteczne. Badania również na to wskazują. Pozdrawiam serdecznie