Zmarszczki na twarzy odbierają nie tylko młody wygląd, ale niekiedy też pewność siebie. Jeśli i u ciebie pojawiły się pierwsze oznaki starzenia i chcesz zminimalizować ich widoczność, musisz jeszcze większą uwagę zwrócić na pielęgnację cery. Możesz też poddać się zabiegom na zmarszczki, które dziś są bezbolesne i nieinwazyjne. Należy do nich m.in. ostrzykiwanie stymulatorami tkankowymi. Dowiedz się więcej o tym zabiegu.
Wyobraź sobie, że twoja skóra to namiot – składający się z tkaniny i stelaża. U młodych osób jego konstrukcja jest mocna, a tworzące go rurki i profile są solidne. Jednak z czasem jego stelaż zaczyna się niszczyć, a jego poszczególne elementy nie są w stanie już podtrzymywać tkaniny – opada ona, marszczy się i wygląda nieestetycznie.
To samo z biegiem lat dzieje się z twoją skórą. Jej „stelaż”, złożony z włókien kolagenu i elastyny, jest coraz bardziej ubogi i zniszczony, gdyż organizm przestaje produkować te białka. Skóra, która jest przez niego podtrzymywana, przestaje być napięta – staje się wiotka i pokrywa się zmarszczkami. Wraz z postępującym procesem starzenia spada także synteza kwasu hialuronowego. Odpowiada on za utrzymanie optymalnego nawilżenia skóry, a gdy zaczyna go brakować, cera staje się przesuszona i podatna na zmarszczki.
W tym momencie zatrzymać czas i zachować urodę mogą pomóc zabiegi medycyny estetycznej. Choć kojarzą się one ze skalpelem, to dziś są to nieinwazyjne procedury. Po wykonaniu zabiegu przeciwzmarszczkowego – np. wstrzykiwania stymulatorów – można od razu powrócić do swojej normalnej aktywności.
W twojej skórze znajdują się „fabryki” produkujące kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Z biegiem lat ich aktywność spada, co wiąże się z pojawianiem się oznak starzenia. By zmotywować je do „pracy” wykorzystuje się właśnie stymulatory tkankowe.
Są to preparaty zawierające m.in. składniki wspomagające pobudzenie fibroblastów, a dokładniej znajdujących się na nich receptorów CD44. Dobiera się je pod kątem tego, z jakim problemem skórnym chce poradzić sobie dany pacjent. Stymulatory tkankowe mogą zawierać np. składniki pomagające także usunąć przebarwienia skórne czy blizny. Ich wstrzykiwanie to zabieg dla osób, które chcą zrewitalizować swoją cerę, a także dekolt czy szyję.
Przebieg zabiegu można podzielić na trzy etapy:
Więcej o tym zabiegu dowiesz się ze strony Kliniki Spectrum – https://spectrum-krakow.pl/stymulatory-tkankowe/.
Najlepszej efekty przynosi wykonanie serii 4 zabiegów co 2 lub 4 tygodnie. Wtedy składniki aktywne zawarte w stymulatorach tkankowych pomagają:
Zabieg wstrzykiwania stymulatorów tkankowych trwa ok. 60 minut. Tylko tyle wystarczy, aby w skórze znalazły się składniki aktywne wspomagające jej odmłodzenie i poprawę wyglądu. Dlatego jeśli chcesz pokonać pierwsze oznaki starzenia i na dłużej zachować promienną cerę, stymulatory tkankowe mogą być dla ciebie strzałem w dziesiątkę.